Výlet do Zoo Ohrada

26. KVĚTNA 2012 Výlety

V tento velice vydařený den jsme se vydali na výlet do Zoo Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Tato Zoo nevyniká svou velikostí, ale mají tam velice pěkná zvířátka. Přesto disponuje okolo 250 druhy a 2500 jedinci. Procházka s dětmi zde není tak dlouhá jako třeba v pražské Zoo, nebo Plzeňské a dá se tedy brát jako slušná výhoda.

Největší úspěch tradičně sklidily psouni a surikaty. :o)

Do Zoo se dostanete vlakem, autobusem, autem na kole i pěšky. Vlakem pojedete do stanice "Hluboká nad Vltavou" nebo "Hluboká nad Vltavou - Zámostí". Z každé vlakové stanice je možné přiblížit se k zoo linkou IDS č. 4 na zastávku "Hluboká nad Vltavou, Lovecký zámek, rozcestí k ZOO". Z této zastávky půjdete pěšky, kolem Munického rybníka až k zoo.

Pěšky z centra Hluboké je to do zoo cca 2,5km příjemnou procházkou po hrázi Munického rybníka. V blízkosti je i cyklistická stezka a k zoo vedou hnědé směrovky - turistický cíl. Meziměstský autobus - modrá linka - staví také na zastávce s názvem "Hluboká nad Vltavou, Lovecký zámek, rozcestí k ZOO".

Před zoologickou zahradou je k dispozici parkoviště (spadá pod Lovecký zámek Ohrada). Parkovat lze také u Restaurace zoo a na hrázi rybníka. Prosíme naše návštěvníky, aby neparkovali na příjezdové cestě, která vede od hlavní silnice k zoo. Můžete zde dostat od místní policie ozdobnou botičku.

Zdroj: Vlastní zkušenost, Autor: Roman Mráz

Kategorie

VýletyBullshitCestováníTechnikaSportResposibilityVšechny

Reklama

Facebook

Sídlo

Roman Mráz

Úzká 287

Příbram 6 - Březové hory

261 01

IČ: 01082493

Mapa

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.mrazovi.com.

Copyright © www.mrazovi.com 2007-2022, Powered by Frost.