Cote D'Or Beach - Seychely #02

12. ZÁŘÍ 2022 Cestování

Na Seychely se z našeho středu Evropy dostanete přes některou z arabských zemí. V našem případě to byla trasa Vídeň - Abú Dhabí - Mahé a poté stejnou cestou zpět, to vše s Etihad Airways. Vídeň je pro nás z Příbrami příjemně dostupná přes hraniční přechod Halámky a cesta vychází časově na krásných 3,5h. Předem zamluvený parking vyšel dvakrát dráž, než v Mnichově a k tomu jenom venku (Mnichov byl v tomto směru lepší).

Let do Abú Dhabí byl pohodička, je to 5h letu a jediné co mě překvapilo, je v této válečné době trasa přes Černé moře. Z Abú Dhabí na Mahé je let kratší, vycházel na 4,5h a při dosedu místní čas ukazoval 05:20h ráno.

Dostává nás "velikost" místního mezinárodního letiště, je to hodně velký rozdíl oproti tomu, co známe a kdybych jej přirovnal k letišti v Dlouhé Lhotě u Příbrami, nejsem vůbec mimo. U vstupní kontroly dostáváme do pasu krásné razítko ve tvaru jejich "prdeloidního" kokosu. Jakmile dostaneme svolení ke vstupu na Seychely, běžíme rovnou koupit SIMku, nastavíme modem a šup do víru exotiky.

Dostat se po svých na nejbližší autobusovou zastávku není na první dobrou vůbec lehký úkol, chybí zde souvislé chodníky, takže se motáme na silnicích a okolo nich (stejně jako místní). Když už tu chodník je, vede odnikud, nikam..

Jdeme na Cascade Bus Stop, lze se tam dostat vcelku bez problémů, je to kousek. Na zastávce se pouštím do diskuze s místní úřednicí na zastávce, která je zřejmě na cestě s dcerou do školy a pak do práce. Zjišťuji u ní, jak vlastně "ovládat" místní autobusy, protože třeba načtený pokyn, že máme dát signál, může mít různé podoby. Signál pro zastavení vypadá tak, že si stoupnu na kraj chodníku k bílému nápisu BUS a to je celé (pozor, jezdí se tu přeci vlevo), bohužel plný autobus se ani neobtěžuje zastavit a to je překvapení. Po nějakých 15min čekání zastavuje autobus a my máme vyhráno.

Autobusy jsou hodně živelný, dost starý a jezdí s nimi jako prasata, jsme totální nudle v bandě. Přibližně po 30min vystupujeme na zastávce u Seychelles National Archives a pěšky jdeme k přístavu Cat Cocos Berth, kam dorazíme v krásných 08:00h. Ferry jsme předem booknuli raději na 10:30h, takže jdeme do místní kavárny, kde se hned mezi dveřmi dozvídáme, že nefunguje pěnič mléka, když si objednáme kafe s mlékem vedle, dozvíme se za dalších 10min, že už nefunguje ani kávovar. Dáme tudíž čaj a končíme u místních piv Seybrew.

Jsou to strašní salámisti, nic neřeší a s ničím nemají problém, což je moc fajn. Holt celý pobyt jen tak zevlíme a čumíme na tu krásnou vegetaci, která tu převažuje a bere nám dech.

Ferry jede na čas, je lepší mít vytisknuté čárové kódy, pak vše odsejpá jak víno. Hodně se bavíme na účet chudáků, kteří se vláčí s kufry - zřejmě si logistiku z letiště na ferry zajišťují sami a to je teda těžkej vopruz, ještě že máme pouze batohy.

Cesta z Mahé na Praslin trvá přibližně hodinu a jelikož je zde zimní období, je oceán dle místních tak nějak "RAW". Je to super horská dráha, posádka nestačí běhat s pytlíky na zvratky a těch bílo-zelených lidí je tu nějak moc.

U mola na nás hned čeká autobusová zastávka, kam se nakýblujeme a čekáme na odvoz. V jízdních řádech a trasách se nám těžko orientuje, sedáme na první bus, který přijel a po chvilce zjišťujeme, že jede na druhý konec ostrova, než kam potřebujeme. Nevadí, máme pěknou kochací jízdu a po 25min jsme na konečné Mont Plaisir. Když už jsme tady dáváme procházku do džungle a nestačíme se vynadívat. Procházka je klidná až do chvíle, kdy se potkáme s místními pavoučími frajery, to se pak mezi stromy už moc nechce.

Po celé cestě jsme už ale úplně grogy, už přes 24h na nohou a s velkým očekáváním se těšíme na naše ubytování v Chez Lester na pláži Cote D'Or Beach, které jsme si předem naplánovali. Jakmile jsme přijeli na místo (ubytko je hned u zastávky a současně hned u pláže), tají se mi úplně dech, protože máme totálně bílou, nádhernou a téměř prázdnou pláž s neskutečně čistým oceánem hned u pohodového ubytování s výhledem na oceán.

Když to shrnu, máme oceán 50m od dveří, takže házíme věci na ubytko, bereme plavky a okamžitě se jdeme svlažit tou nádherou. Povedlo se nám to dokonale, jsme na místě, kterému se dá bez okolků říkat ráj na Zemi a na několik dní se stane naším místem odpočinku, menších túr, výletů a pohody.

Zdroj: Vlastní zkušenost, Autor: Roman Mráz

Kategorie

VýletyBullshitCestováníTechnikaSportResposibilityVšechny

Reklama

Facebook

Sídlo

Roman Mráz

Úzká 287

Příbram 6 - Březové hory

261 01

IČ: 01082493

Mapa

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.mrazovi.com.

Copyright © www.mrazovi.com 2007-2023, Powered by Frost.