USA #01 - Šest států za týden

01. ZÁŘÍ 2023 Cestování

Nevím, jak kdo plánujete dovolenou, ale u nás je to vždy velmi rychlý a krátký proces i když mnohdy s dlouhým čekáním. Letos tomu nebylo jinak a při hledání něčeho výhodného a vhodného pro dva dospěláky, se nám podařilo opět sehnat velmi levné letenky z Mnichova do Las Vegas.

Okolí se vcelku divilo, že letíme po roce a kousek opět do Las Vegas, ale ono se to zkrátka tak nějak sešlo a než dát ty samé peníze tady po Evropě, tak jsme raději zmizeli za oceán s tím, že dáme okruh "na druhou stranu", než loni.

Tomu, že se vydáme směrem ke středu USA přispěl i fakt, že jsme sehnali VIP lupeny na koncert oblíbené Five Finger Death Punch v Colorado Springs, na jejichž koncert 11.06.2023 v Čechách nedošlo kvůli nemoci frontmana Ivana Moodyho.

Že jsme blázni? Kde na to bereme? Ono když vezmete jen batoh, pár nezbytných věcí, nevymýšlíte blbosti a berete samotnou cestu jako cíl, tak máte o královskou zábavu a zážitky postaráno. Nehledě na to, že to nevyjde finančně hůř něž cesta po Evropě.

Plán byl jednoduchý, půjčit auto, spát po motelech, jíst tak nějak na pohodu a ujet a vidět to, co s dětmi jen těžko dáte, protože vás čekají obrovské vzdálenosti. V celkovém součtu jsme vlastně během jednoho týdne projeli šest Amerických států (Nevada, Arizona, Utah, Colorado, Wyoming a Jižní Dakota), což znamenalo ve výsledku 2622mil, tedy 4219km.

Co si budeme povídat, když jste otevřeni tomu, co a jak se vyvíjí, dopadlo to tak, že jsme místo původně zamluveného vozu "bohužel" dostali místní tuctovku v podobě Fordu Mustang 2023 Cabrio. Ty woe to prostě nevymyslíš, zkuste si půjčit tohle auto v Čechách na den a dáte i částku, kterou my dali za celý týden. Navíc benzín oproti loňsku padnul na polovinu oproti našemu loňskému tripu, takže galon (3.8l) jsme teď tankovali i za $3,6 (přibližně 20Kč/l) a to se to hned jezdí s náramnou lehkostí.

Letíme tedy opět z Mnichova (z Příbrami to máme 3h cesty autem), parking máme na parkhause P51 a je to trasa směr Detroit 9,5h a poté po přestupu Las Vegas 4,5h. Ráno v 10h startujete a v 19h večer, díky časovému posunu, ten samý den v Las Vegas, vyzvedáváte půjčené auto a vyrážíte na toulky po městě.

Zkusím z toho opět udělat minisérii, ale jako upoutávku můžu avizovat, že na TODO listu byl Pawn Shop (z TV Mistři zastavárny), MSG Sphere, Forrest Gump Point v Monument Valley, Moab, Colorado Springs, Mount Rushmore a Salt Lake City. Byl to těžkej mazec, přejezdy byly i 560mil, ale trasu jsme zmákli a zase máme na co vzpomínat.

Zdroj: Vlastní zkušenost, Autor: Roman Mráz

Kategorie

VýletyBullshitCestováníTechnikaSportResposibilityVšechny

Reklama

Facebook

Sídlo

Roman Mráz

Úzká 287

Příbram 6 - Březové hory

261 01

IČ: 01082493

Mapa

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.mrazovi.com.

Copyright © www.mrazovi.com 2007-2024, Powered by Frost.