Amerika #01 - Trip do Los Angeles

23. ČERVENCE 2022 Cestování

Tento článek se rozpadne do pořádného seriálu. Na jaře totiž začne člověk plánovat dovolenou, aby vypadl z toho věčného kolotoče a ani netuší, kam ho to zavane. Srandovní je, že původní vize byla koupit letenky na nějaký pěkný ostrov a tam se prostě nechutně plácnout na pláž.

To by jste se ale nesměli ptát dětí.. Ono totiž třeba představa dovolené dospívajícího chlapa je ve 14 letech totiž úplně jiná než moje/naše/vaše..

Tuším že to bylo někdy v dubnu, kdy dotaz "kam na dovolenou" padl. Dozvěděli jsme se velmi rychle odpověď, že je to Los Angeles - konkrétně Holywood a Griffith Observatory.., oněměl jsem a padla mi brada.

Na první dobrou je reakce snad jasná - "no Ty vole.." a ticho. Už si přesně nevybavím, co bylo pak, ale předpokládám něco ve smyslu "tak to těžko", pocit asi takový, jako když někdo přijde s tím, že člověk pošle něco ovladatelného na Mars..

Člověk se z toho vyspí, dá tomu pár dní, ono si to nějak sedne. Jo sedlo.., a to tak, že se mi/nám ta myšlenka začala líbit taky - vždyť je to Amerika, prostě "Fabulous USA". Na Ukrajině kvůli dementům válka, inflace roste do závratných výšin - peníze ztrácí hodnotu, energie i vše okolo brutálně zdražuje, Kikin mě třeba za chvíli taky pošle do háje.., tak kdy jindy, když ne teď..?

Začal jsem hledat, jak je to s letenkami a to byl ten moment, kdy se to z oblasti "NEMOŽNÉ", přesunulo do "REÁLNÉ". Vcelku rychle jsem pochopil že když už, tak poletíme z Norimberku, nebo Mnichova a to do Las Vegas. Cena zpáteční letenky do Vegas se v té době pohybovala okolo 11.000Kč.. Tím se dostáváme i k tomu, že když už, tak tam přece nepojedeme ležet, ale budeme toho chtít vidět co nejvíce a náš plán dostal obrys - konkrétně trojúhelníku (Las Vegas, San Francisco a Los Angeles).

Udělali jsme základní rozpočet, zjistili že je to stále reálné a řekli si, že pro to uděláme co bude v našich silách. Nejprve jsme posbírali veškerá potřebná povolení - od rodičů na cestu s dětmi do USA, ESTA pro vstup do USA, kontrola pasů.., až po těchto krocích teprve čekání na správné letenky s odletem někdy okolo 4. července 2022 (TO BYL HOROR - hra na nervy).. Vše ale klaplo..! Neskutečný, protože ANO přiletíme do Vegas na Den nezávislosti!

Pokud si dobře vzpomínám, bylo to nějakých 57 dní před odletem z Mnichova. Takže bylo dost času pěkně booknout auto (economy, protože ve státech už vyjde benzín draho jako tady), dořešit další ptákoviny, třeba jako COVID očkování, rezervace na AG testy den před odletem, pojištění a vůbec tak nějak doladit jak itinerář, tak i co s sebou, jelikož jsme letěli jen s batohy.

Z itineráře jsme nakonec usoudili, že pevně zaplánujeme pouze ubytko na první tři noci a pak se zkrátka uvidí, co nás bude lákat a kam nás to zavede. Po oznámení dětem, už to bylo tak nějak k nevydržení - těšili jsme se strašně moc a začali jsme odpočítávat snad každý den.

Zdroj: Vlastní zkušenost, Autor: Roman Mráz

Kategorie

VýletyBullshitCestováníTechnikaSportResposibilityVšechny

Reklama

Facebook

Sídlo

Roman Mráz

Úzká 287

Příbram 6 - Březové hory

261 01

IČ: 01082493

Mapa

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.mrazovi.com.

Copyright © www.mrazovi.com 2007-2022, Powered by Frost.