Amerika #08 - Las Vegas a hurá domů

31. SRPNA 2023 Cestování

Ze San Diega, přes Palm Springs, uzavíráme náš pomyslný kruh návratem do Las Vegas. Město v poušti, mezi horami, které je samo o sobě velký pojem a je opředeno množstvím příběhů vesměs na hranici zákona, nebo i za ní.

My jsme se dostali do Las Vegas večer po 19h, takže po nezbytném check-inu v obřím hotelu Circus Circus Hotel vyrážíme do víru rozzářeného velkoměsta, rovnou na Las Vegas Strip, kterou lze brát za prestižní přehlídku nového Las Vegas. Je to přesně to místo, kde najdete většinu z těch známých kýčovitých atrakcí jako třeba fontána u hotelu Bellagio, Caesars Palace, New York Hotel & Casino a nebo třeba Paris Las Vegas.

Obří hotely znamenají velké množství lidí, takže i všude na všechno čekáte (recepce, výtahy..). Check-in a cokoliv v těchto velkých hotelech je prostě noční můrou. Další věcí je, že než hotelem projdete, uplyne věčnost - a nedej bože, když vám třeba nefunguje karta od pokoje, jako v našem případě, to je pak úplně na howno a běháte sem a tam jak idioti. Reálně to, co běžném motelu řešíte 10min, tady trvá i hodiny.

Ruku na srdce, je to masakr, ve městě je v tuto letní dobu i v noci extrémní vedro (třeba ve dvě hodiny ráno 36°C), všude je hromada lidí a s tím souvisí i velké množství různých pouličních umělců, což perfektně dokresluje a podtrhu mega rozměr pojmu, kterým Las Vegas jednoznačně je.

Na druhou stranu, když odpoutáte pohled o třpytivého pozlátka a chvilku nedýcháte kouř z hulení (marihuanu zde legálně kouří opravdu ve velkém množství), můžete si všimnout velkého množství bordelu, bezdomovců, feťáků, kteří spí i na chodníku mezi turisty a do toho běhající krysy a švábi.

Bezdomovců, feťáků a obecně divných existencí je zde opravdu hodně, což nám sice na pocitu moc dobře nedělá, jsou ale vesměs v klidu, dělají divné věci, ale nejsou agresivní.

Večer jsme pak zaběhli i do kasina a protočili jsme pár posledních dolarů na klasickém jednorukém banditovi, což byla taky sranda a pěkné retro. Zbyl nám z toho doma na památku coin a dolar, který se v Las Vegas opravdu točil ve forbesech.

To že jsme si druhý den užili i trochu hotelového zázemí, jako bazény, tobogány a vestavěný lunapark nemá smysl moc rozebírat, najdete to zde snad všude a je to taková malá povinnost. My jsme se ale těšili na večer, protože na pořadu bylo "staré Las Vegas". Nejdříve jsme zajeli do Old Las Vegas Mormon Fort State, kde to vlastně všechno začalo a pak jsme vyrazili na Fremont Street.

Jako Fremont Street?! To je doslova pomyslná třešnička na dortu našeho tripu po západním pobřeží USA! Jako by jste vzali to nejtřpytivější, nejzvučnější, nejvyvoněnější co máte a naskládáte to na přibližně 400m ulici nad kterou se pouští turisti na zipline, několik koncertních stage a celé to přikryjete multimediálním stropem na který v hlavních časech promítáte dechberoucí představení. Každou chvíli jsme se jen zastavovali a čuměli jsme s otevřenou pusou.

V Las Vegas je spousta opravdu TOP míst a věcí k vidění, ale jestli bych měl komukoli něco doporučit, tak až tu budete, jděte večer na Fremont Street, nebudete litovat.

Tímto bych náš seriál příběhu cesty po západním pobřeží USA utnul a jen shrnu, že celá cesta byla dlouhá 2646mil, což je 4233km a máme z ní jednoznačně zážitky na celý život!

Zdroj: Vlastní zkušenost, Autor: Roman Mráz

Kategorie

VýletyBullshitCestováníTechnikaSportResposibilityVšechny

Reklama

Facebook

Sídlo

Roman Mráz

Úzká 287

Příbram 6 - Březové hory

261 01

IČ: 01082493

Mapa

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.mrazovi.com.

Copyright © www.mrazovi.com 2007-2024, Powered by Frost.