MyBike Cagiva Raptor 650

25. DUBNA 2024 Technika MyBike

Po letech klidu dozrál čas dodělat si velký řidičák na motorku. Hlavní motivace byla v už tak uvolněném režimu půjčování skútrů, nebo motocyklů na dovolených. Oni vám totiž půjčí kdekoli cokoli a hlavně v Asii jsou na toto experti. Než se nadějete, sedíte na něčem, na co ani nemáte řidičák a je jasné, že pokud by se něco stalo, vytře si s vámi pojišťovna prdel.

Zpátky k tématu, dělat řidičák znovu skoro po dvaceti letech co jej vlastníte, je spíš otázkou cti, takže jsem se šrotil jak howado a dal jsem to na plnejch 100%. Můžu teda klidně machrovat na syna, který bude dělat řidičák o rok později.

Nebudu moc rozebírat, že si se mnou Generali Česká pojišťovna vytřela prdel po bouračce 14.04.2023, kdy mě sestřelil jejich klient v dodávce na dálnici a nechali mě část opravy (cca 15%) zaplatit a to i přes má odvolání.. Holt nechám doběhnout poslední smlouvu a pak už jim nedám ani korunu a budu u konkurence

Když už máte řidičák, nechcete nabyté informace a zkušenosti úplně zahodit, proto přišel na paškál výběr nějakého toho dvoukolého, jednostopého přívozu, který by mohl za rozumný peníz posloužit vůbec testu, zda ježdění bude opravdu bavit.

Po dlouhém hledání, čtení a porovnávání jsem zúžil výběr stroje na Cagiva Raptor 650, model 2001-2006. Je to sice motocykl spadající mezi velké motocykly (53kw/69koní), je ale vcelku kompaktní, dobře ovladatelný a ve finále spíš takový "dámičkovský" - pro můj účel naprosto dokonalý. Jelikož je postaven na základu Suzuki SV650, najdete i bohatou škálu náhradních dílů, což nemá chybu pokud si chcete zkusit i servisování takového stroje.

Zhlédnutí se v Harley-Davidson a později ještě raději v Indian klasikách je disciplínou za půl milionu a to si prostě dovolit úplně nemůžu

Italům se ale design Suzuki zřejmě nezamlouval a udělali to po svém - z mého pohledu velmi vydařeně (pracoval na něm i MV Agusta, takže není wo čem). Stroj lahodí oku tak jak vyjel z fabriky, ale pár úprav po původním majiteli a pod mýma rukama dostal - při výměně prasklé nádrže (je plastová), leštění výfuků a kapalin/filtrů, dostal i jiná řídítka, padáky, zrcátka, homologovanou LED lampu.

Když to shrnu, je to hračka, takový dinosaurus, kterého si klidně komplet rozeberete, opečujete a i se na něm hodně příjemně svezete, třeba i na setkávačce Czech Route 66 během šetření na nějakou tu vymazlenou bobber klasiku.

Zdroj: Vlastní zkušenost, Autor: Roman Mráz

Tématicky

Amerika (USA)BahnaCovidHokejItálieKrálovství železnicLyžováníMonster truckMyBikeNárodní technické muzeumOdpovědnostPolitikaSeychelyStřední AmerikaVietnamZemědělské strojeZoo Ohrada

Kategorie

VýletyBullshitCestováníTechnikaSportResposibilityVšechny

Reklama

Facebook

Sídlo

Roman Mráz

Úzká 287

Příbram 6 - Březové hory

261 01

IČ: 01082493

Mapa

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.mrazovi.com.

Copyright © www.mrazovi.com 2007-2024, Powered by Frost.