Guatemala a Mexiko #02 - Antigua a Pacaya

15. DUBEN 2024 Cestování Střední Amerika

Po probuzení v Ciudad de Guatemala plním supr pracovní slib a připojuji se v 6am místního času na pracovní schůzku. Paradoxně lze říct, že mám lepší podmínky k práci ve Střední Americe, než v kanclu v Práglu a to je tristní - těším se na dobu, kdy nebudu muset trávit zimy v ČR.

Jelikož nejsme zrovna v Hiltonu, není čas ztrácet čas, bereme UBERa a valíme zpět na letiště, kde nás čeká pronajaté auto. Mám radost, Alamo nezklamalo, Hilux je perfektně připraven a po základním ověření jsme po cca 15min na cestě směr Walmart na nákup, k místnímu operátoru Claro pro datovou SIM a pak hurá Antigua.

Z Ciudad de Guatemala do Antigua je to kousek a i když se dost couráme/bloudíme, jsme tam za necelou hodinku. První co nás tu probere, jsou cesty - kočičí hlavy jsou sametový koberec, tohle je peklo a my jsme nudle v bandě i při rychlosti 20km/h.

Doprava je tu kotel, pravidla z EU je snad i lepší zapomenout, okoukat co jde, téct s proudem a navíc i ve městě jsme hodně vděční za off-road káru

Potřebujeme oddych a nasát místní teplé klima, míříme na místní kávovou plantáž a muzeum kávy Finca La Azotea, čímž jsme vedle nešlápli. Je tu klid, prostředí jak z jihoamerické telenovely, k tomu výborná káva a jídlo které nás hodí hodně do pohody. Když máme dost slunce a pohody, jedeme se ubytovat do zamluveného El Bucaro, kde strávíme dvě noci.

Jakmile se ubytujeme, jdeme se projít do centra Antigua a jsme více než spokojení, je tu nádherně, vše hraje barvami, procházíme místní markety, krásný Starbucks (dle všeho ten nejkrásnější na světě) a korunuje to fantastické pouliční tacos či bageta. Okolo 8pm se vracíme na ubytko a o hodinu později už jsme tuhý.

Jakmile se rozkoukáme, vydáme se na snídani do Café La Parada, která je přímo v centru a je proslulá třeba i tím, že sice vaří Guatemalskou kávu, ale vlastní ji Korejci. Můžeme doporučit, kávu i jídlo mají opravdu výborné a když k tomu přidáte výhled na místní ranní "ruch", je zase na co vzpomínat.

Ráno úplně hltáme okolí, je to pastva pro oči, tohle nám absolutně vyhovuje - splynout s místními, užívat si těch rozdílů v tom kdo jak žije a mít tu nádheru tady jak na talíři

Po snídani se vracíme pro věci, auto a vyrážíme směr Pacaya - konkrétně výchozí bod San Francisco de Sales. Po cestě zažíváme konečně tradiční Guatemalu v pravém slova smyslu, vesnice nelze popsat, to se musí prostě vidět a poprvé zjišťujeme, že tady s Google navigací moc nepochodíme. Po tom co rozmotáme ztracení Hiluxe z kabelů v rozbourané ulici, jedeme spíš už jen dle selského rozumu, jinak to nejde.

Okolo 01pm dorazíme na místo San Francisco de Sales, kde si nás odchytne průvodce, se kterým domluvíme cenu, vezmeme batohy a vydáme se na výšlap. Je to náročný a průvodce nás nešetří, ale po 2h jsme v oblasti, kde ještě nedávno proudila láva. Zvolili jsme skvělý čas, jsme tu vesměs sami. Začínáme si užívat výhledy, horké výdechy vulkánu, kde nám jsou opečeny marshmallows a už se jen pomalu přesouváme na nejvyšší bod našeho výletu. Nahoře potkáváme zájezd židů z Miami a početnou rodinu našeho průvodce, uděláme fotky a mažeme dolů, jsme hotový.

Zpět na El Bucaro vyrážíme po hlavním tahu, který vede přes Ciudad de Guatemala a je to mnohem rychlejší, než naše dopolední bloudění po vesnicích. Sopečný černý prach máme nejen na těle a věcech, ale i v plicích a po sprše na ubytku vyrážíme zpět na místní náměstíčko na večeři. Bereme to tak, že kde se tlačí místní, tam je jídlo nejlepší a zase se u místního stánku přejíme tacos na všechny možné způsoby. Po cestě na ubytko vezmeme pár místních piv Gallo, hodíme se do regálu a ráno už hurá směr Panajachel.

Zdroj: Vlastní zkušenost, Autor: Roman Mráz

Tématicky

Amerika (USA)BahnaCovidHokejItálieKrálovství železnicLyžováníMonster truckMyBikeNárodní technické muzeumOdpovědnostPolitikaSeychelyStřední AmerikaVietnamZemědělské strojeZoo Ohrada

Kategorie

VýletyBullshitCestováníTechnikaSportResposibilityVšechny

Reklama

Facebook

Sídlo

Roman Mráz

Úzká 287

Příbram 6 - Březové hory

261 01

IČ: 01082493

Mapa

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.mrazovi.com.

Copyright © www.mrazovi.com 2007-2024, Powered by Frost.