Amerika #05 - Nice to meet San Francisco

09. ZÁŘÍ 2022 Cestování

Začíná náš pátý den v USA. Už jsme tu za těch pár dní pěkně sehraný, takže snídaně, hygiena a pobalit těch pár věcí, co vozíme s sebou. Opouštíme moc příjemné ubytování v moderním karavanu, který stojí přímo na příjezdové cestě našich dočasných domácích. Házíme klíče do jejich typické poštovní schránky, ještě zkoukneme narvanou garáž starými herními automaty pána od naproti, který se zřejmě zabývá jejich renovací a jede se vstříc dalším zážitkům.

Opouštíme klidné městečko Visalia a míříme směr na severozápad přímo do San Francisca. Na jedné z odpočinkových zastávek jsme měli štěstí na zvědavého baristu ve Starbucksu, nejen že jsme s ním porovnali náš plán na cestu a zastávky na pobřeží, dokonce nám dal čokoládové lízátko navíc, což ocenili hlavně holky protože měly boule až za ušima.

Přijdu si jak blbec.., jedeme po dálnici, kde míjíme za celých 150mil asi tři sjezdy.. No co si budeme, trefil jsem napoprvé správně až ten třetí sjezd, jinak to všechno bylo až na druhý pokus.

Do San Francisca se přiženeme z východu a do centra přijíždíme po Oakland Bay Bridge. Město je prostě "filmovka", co k tomu říct, na jedné straně moderní krásné centrum plné vysokých budov, na druhé straně nádherně přecházející v klasickou a starou zástavbu v šikmých kopcích podél strmých silnic, které protkává cable car (tramvaj). Prvním naším cílem je Golden Gate Bridge, začínáme se ale kochat okolím, takže spíš je to takové blahodárné ploužení se ulicemi.

Na Golden Gate Bridge poprvé pořádně vylejzáme z auta. No do hajzlu, tady je kosa! Z Vegas, kde bylo přes 40°C jsme přijeli sem, kde je sice krásně, ale asi tak 15°C a to je hnus velebnosti. Uděláme pár nechutných fotek, procházku pak dáme stěží tak do třetiny mostu a mažeme zpět do tepla v autě.

Je na čase projít si pár naplánovaných míst ve městě, zajíždíme na parkoviště u Pier 9 a vydáváme se courat. Nejpopulárnějším molem je zde Pier 39, naše první kroky tedy směřujeme právě tímto směrem. Molo je takový malý Staromák, spousta lidí, stánků, suvenýrů.., takže kupujeme pár památečních věcí, pohledy a vydáváme se na konec mola, kde máme naplánované setkání s lachtany, kteří se tu nechutně grilují na sluníčku a jsou po právu místní atrakcí.

Z Pier 39 rovnou zajdeme na Lombard Street, taky frekventovaná turistická atrakce, takže uděláme fotky a už mažeme někam, kde je trochu více klidu. Za omamné vůně marihuany procházíme italskou čtvrť, která pěkně navazuje na Chinatown a procházíme místní obchůdky.

Nic nás nehoní, ale jsme už pěkně ucouraní, takže se přesuneme na ubytko Good Nite Inn Redwood City v oblasti Palo Alto. Po cestě míjíme třeba Mozilla Corporation, nebo Oracle Park, což tak nějak dává ochutnat našemu plánu na další den.

Jestli někoho zajímá, jak to je s Pride LGBT v San Franciscu, pak nelze než potvrdit, že je to odlišný kus země a výstřednosti se zde rozhodně meze nekladou. Lze zde spatřit takové věci, které by nikoho z nás snad ani nenapadli, to vše za všudypřítomné vůně marihuany.

Po probuzení tentokrát nespěcháme, máme zde bazén, takže ráno začíná osvěžující rozcvičkou a bitvou ve vodě. Dnes máme technologicky výživný den a jako první se vydáváme se najít Googleplex. Je to neskutečný, ale byť denně využíváme Google pro hledání čehokoli, co nás napadne, tentokrát jsme MY našli Google! Je to pecka, tenhle kampus stojí za to vidět - projet se ilegálně na jejich barevných kolech, všude jsou různí Android blbouni a po krásně upravených parcích se prohání jak uhel černé veverky (co si budeme, i Kikin se ptal co má udělat, aby zde mohl pracovat).

Když jsme se zde dosti vyřádili, vydali jsme se jen o kousek vedle a to do Apple Parku, kde je i sídlo Applu v Cupertinu. To je zase další mazec.., přijdu si jak Líza ze Simpsonů, když se v jednom z dílů zabývají praktikami a technologiemi společnosti Mapple založená Stevem Mobbsem (asociace jak prase). Krom těch technologií nás velmi potěšilo (přišel s tím všímavý Kikin), že zde za velmi výhodných podmínek můžeme vyměnit svá starší Apple zařízení. Tož během těch tří hodin tady jsme vyměnili a upgradovali co šlo, udělali jsme si ještě fotku a hurá za dalšími zážitky.

Poslední dnešní zastávkou je kultovní městečko s názvem Santa Cruz. Má cenu k tomu něco dodávat? Myslím že rozhodně ne, kdo ví, ten ví.., kdo neví, ten je buď moc starý, nebo moc mladý.. Mikina, nebo sk8 této značky byly ve své době snem nejednoho teenagera.

Panuje zde náramná pohoda, lidi jsou tu vidět i s alkoholem v ruce - jak v ulicích, tak na plážích i na mole, což je ve státech opravdu nevšední pohled, k tomu přidejte opět výrazný závan marihuany a jste alespoň na chvíli v šedesátkách jak howado. Jdeme na místní molo Santa Cruz Wharf, dáváme zmrzlinu a když dojdeme až na konec mola, čeká nás překvapení v podobě velkého množství lachtanů a dokonce i mořských vyder, které se zrovna oddávají krmení - takhle ve volné přírodě je to opravdu příjemný zážitek a tečka za dnešním dnem.

Na ubytko se přesouváme až do městečka Lompoc, které už je opravdu hodně blízko našemu prvotnímu plánu a dá se říct, že příští den už nás čeká konfrontace s naším hlavním cílem - tedy Los Angeles, Hollywood a Griffith Observatory.

Zdroj: Vlastní zkušenost, Autor: Roman Mráz

Kategorie

VýletyBullshitCestováníTechnikaSportResposibilityVšechny

Reklama

Facebook

Sídlo

Roman Mráz

Úzká 287

Příbram 6 - Březové hory

261 01

IČ: 01082493

Mapa

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.mrazovi.com.

Copyright © www.mrazovi.com 2007-2022, Powered by Frost.