Amerika #06 - Konečně Los Angeles

28. PROSINCE 2022 Cestování

Probouzíme se v Lompocu, kde jak možná víte mají federální věznici s mírnou ostrahou. Mají tady mlhu a zimu, proto se není čemu divit, že sem hrnou zločineckou havěť. My se rychle pakujeme a razíme dál cestou na jih, kde nás dnes čeká prvotní cíl naší dobrodružné cesty - Los Angeles. Jakmile sjedeme z Lompocu, dává se do nás krásné počasí a úchvatné pobřeží lemované Pacifikem, který nás bude doprovázet až do San Diega.

Po cestě máme několik ze známých zastávek, jde třeba o Santa Barbaru, kde je nádherně a poprvé se pobrouzdáme v chladivém Pacifiku. Po menším obědě následuje průjezd oblastí Malibu a zastávka u restaurace Neptun's Net (povinnost pro Fast&Furious fans).

Neptun's Net je scéna z Rychle a zběsile, kde si dává Dominik s Brienem oběd po sprintu s nově postavenou oranžovou Suprou. Aktuálně je restaurace v plném obležení motorkářů a surfařů.

Jsme konečně v Los Angeles.., konkrétně na první naší zastávce na mole Santa Monica. Co si budeme, opět jsme vyplesknutý jak vyoraný myši, všechno co je takto profláknuté, je plné lidí - jsme tu ale proto, abychom si to alespoň prošli, koupili nějakou dobrotu, suvenýry a nasáli trochu místní atmosféry, takže neotálíme, zaparkujeme a jde se na to.

Když jsme dostatečně kulturně obohaceni, sedáme do auta a míříme směr Hollywood - je to hodinu cesty. Sjedeme z desetiproudého obchvatu a vjedeme do místní zástavby, jsme konfrontováni s místní realitou - bezdomovci, nepořádek, stanová sídla - vše je v kontextu vilek v Santa Barbara, Malibu, či Beverly Hills a Hollywoodu jak totální stoka.

Konečně jsme se dostali ke Griffith Observatory odkud máme nádherný výhled nejen na celé Los Angeles, které máme při zapadajícím slunci jako na dlani, ale i na nápis Hollywood, který je nedaleko. Je tu sice plno lidí, ale je to nádherný zážitek s nezapomenutelnou scenérií..

Jakmile slunce zapadlo přesouváme se do auta a sjíždíme na slavný Hollywood Boulevard, který právě s padající tmou ožívá. Auto necháváme v parkingu u Madame Tussauds a jdeme hledat naše oblíbené herce mezi hvězdami na chodníku slávy. Okolo nás je to samý pouliční umělec, hromady světel, obrovské suvenýr shopy - prostě pořádně blyštivé pozlátko amerického snu, které je radost vidět.

Při cestě k ubytku v jižním Los Angeles ještě navštívíme Torreto house a obchůdek, kam jezdil Brien na tuňákový toast za Miou (zase něco pro F&F fans).

Další den máme v plánu flákání a to konkrétně takové, že jdeme shopovat a pak hurá na pláž. Kikin uloví svoje vysněné LeBronky, my objevujeme dobroty amerického stylu (třeba takový sendvič "It's IT", to je žrádlo), doplníme si zásoby a pak už hurá zase více na jih na pláž Huntington Beach odkud to máme kousek k dnešnímu ubytování v Balboa Peninsula jenom pár minut a můžeme si užít Pacifik, krásné počasí a pláž po zbytek odpoledne.

Náš trip tímto zakončil osmý den v Americe, před námi je ještě San Diego, Palm Springs a návrat do Vegas, které si hodláme teprve pořádně prohlédnout. Dosud platí a platit bude, že tato dobrodružná cesta je cíl - jsme plní zážitků a dojmů, které jen tak nezapomeneme.

Zdroj: Vlastní zkušenost, Autor: Roman Mráz

Kategorie

VýletyBullshitCestováníTechnikaSportResposibilityVšechny

Reklama

Facebook

Sídlo

Roman Mráz

Úzká 287

Příbram 6 - Březové hory

261 01

IČ: 01082493

Mapa

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.mrazovi.com.

Copyright © www.mrazovi.com 2007-2024, Powered by Frost.